شهر ممنوعه، دیوار بزرگ و ماکائو، همگی به طرز زیبایی در بازی Assassin’s Creed China به تصویر کشیده شده‌اند. انگار تمامی تصاویر را نقاش بزرگ چینی آفریده است تا شما از آن لذت ببرید. درواقع Assassin’s Creed China زیرمجموعه یک بازی سه‌گانه است به نام Assassin’s Creed Chronicles. قسمت اول بازی، چین، در آوریل 2015 توسط شرکت Ubisoft برای سیستم‌عامل ویندوز، پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد. قسمت دوم هند و آخرین قسمت روسیه است. در اینجا فعلاً روی قسمت اول یعنی چین تمرکز می‌کنیم.

استودیو Climax بازی را به سبک 2.5 بُعدی و پلتفرمر ساخته است. در این حالت کاراکترها به صورت 3 بُعدی هستند ولی حرکتشان مانند عناوین 2 بُعدی است و گاهی حالت 3 بعُدی پیدا می‌کند؛ مانند اکثر بازی‌های پلتفرمر، مکانیسم بالا رفتن از دیوارها، استفاده از طناب و کفش تیغه دار و … نیز در این بازی دیده می‌شود. به نظر می‌رسد استودیو در پیاده‌سازی این حالت موفق عمل کرده است.

قبل از رفتن به سراغ گیم پلی، ابتدا داستان را با هم مرور می‌کنیم. این بازی کمی بعد از انتشار فیلم کوتاه Assassin’s Creed: Embers منتشر شد. داستان سال 1526 چین را نشان می‌دهد و کاراکتر اول ما، شائو جون به سرزمین مادری خود برگشته تا در مقابل گروهی که انجمن برادری او را نابود کرده‌اند، قرار گیرد. او توسط یک آدمکش حرفه‌ای ایتالیایی به نام اتزیو آئودیتوره دا فیرنتزه، تعلیم دیده است تا بتواند گروه «هشت ببر» را نابود کند.

برسیم به گیم‌پلی بازی که شامل دو بخش می‌شود. اول مبارزه با دشمنان به صورت رودررو و پر سروصدا که حسابی شما را به دردسر خواهد انداخت. حالت دوم، کشتن دشمنان به‌صورت مخفی‌کاری و بدون صدا است که اصل کار یک آدمکش همین است و سیستم بازی نیز به این حالت امتیاز بیشتری می‌دهد. حالت مبارزه تن‌به‌تن کمی کند عمل می‌کند و آن‌قدر روان نیست و با بیشتر شدن دشمنان مبارزه با آن‌ها سخت‌تر می‌شود. ولی حالت مخفی‌کاری بهتر اجرا می‌شود، شاید هدف بازی این بوده که بازیکن بیشتر از این حالت استفاده کند.

با کشتن دشمنان به‌صورت مخفی‌کاری باید اجساد آن‌ها را نیز پنهان کنید تا بقیه دشمنان متوجه حضور شما نشوند؛ مانند اکثر بازی‌ها امتیاز بیشتر و رفتن به مرحله جدید، امکان استفاده از توانایی‌ها و مهارت‌های خاصی را فعال می‌کند. مأموریت و چالش‌های مختلفی در بازی وجود دارد که با انجام آن‌ها امتیاز شما بالا خواهد رفت.

داستان، سادگی بازی و دشمنانی که راحت شکست می‌خورند از نقاط ضعف این بازی است، منتها طراحی مراحل، گرافیک زیبا و حالت مخفی‌کاری بازی را می‌توان نکات مثبت آن دانست.

در ادامه برای دانلود بازی با وب‌سایت پارسی گیم همراه باشید.

حداقل سیستم مورد نیاز :


OS: Windows 7 SP1 or Windows 8 or Windows 8.1 (32/64bit versions)
Processor: Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.6 GHz or AMD Athlon II X2 240 @ 2.8 GHz
Memory: 2 GB RAM
Graphics: nVidia GeForce GTS450 or AMD Radeon HD5770 (1024MB VRAM with Shader Model 5.0)
DirectX: Version 10
Storage: 4 GB available space


سیستم پیشنهادی :


OS: Windows 7 SP1 or Windows 8 or Windows 8.1 (32/64bit versions)
Processor: Intel Core i3 2105 @ 3.1 GHz or AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: nVidia GeForce GTX 470 or AMD Radeon HD5870 or better (1024MB VRAM with Shader Model 5.0)
DirectX: Version 10
Storage: 4 GB available spaceتصاویری از محیط بازی :