صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | چت | آپلود فایل | فتوشاپ آنلاین تبلیغات
طرز تهیه باقلاقاتوق
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 629
نویسنده پیام
admin
آفلاینارسال‌ها: 415
عضویت: 28 /6 /1392
تشکر کرده: 34
تشکر شده: 10
طرز تهیه باقلاقاتوق
به نام خدا
سلام به مامی فودی های فعال ... و کد بانو ...
مرحله اول تهیه باقلاقاتوق:
ابتدا دو روز قبل باید لوبیا سفید را در داخل ظرف حاوی آب بریزیم و دو الی سه بار آب آن را عوض می کنیم تا نفخ آن گرفته شود و کاملا خیس بخورد.
مرحله دوم تهیه باقلاقاتوق:
بعد از این که لوبیا سفید ها کاملا خیس شدند پوست آن ها را جدا کرده و از وسط آن ها را به راحتی نصف می کنیم و بعد در داخل آبکشی ریخته و زیر شیر آب گرفته و تمیز می شوییم بعد در داخل ظرفی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.
مرحله سوم تهیه باقلاقاتوق:
بعد در ادامه سبزی شوید را پاک می کنیم و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم سپس 15 الی 20 دقیقه صبر می کنیم تا خیس بخورند بعد آن ها را تمیز می شوییم و در داخل آبکشی ریخته تا آب آن گرفته شود سپس روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد می کنیم و بعد در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.
مرحله چهارم تهیه باقلاقاتوق:
سیر ها را در داخل ظرف پر از آی می ریزیم و به مدت 20 الی 30 دقیقه صبر می کنیم تا کاملا خیس بخورند این کار باعث می شود که پوست سیر ها راحت تر و زودتر گرفته شوند بعد پوست آن ها را می گیریم و خیلی ریز در داخل ظرف مناسبی خرد می کنیم و آماده کنار می گذاریم.
مرحله پنجم تهیه باقلاقاتوق:
پیاز را پوست گرفته و تمیز می شوییم سپس در داخل قابلمه مورد نظر خیلی ریز نگینی خرد می کنیم و کره را اضافه نموده و بعد قابلمه را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم تا از خامی در آمده و نرم و سبک شود.
مرحله ششم تهیه باقلاقاتوق:
بعد از دو الی سه دقیقه سیر خرد شده را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد مخلوط شده و بوی سیر بلند شود.
مرحله هفتم تهیه باقلاقاتوق:
حال در ادامه بعد از یک الی دو دقیقه تفت دادن سیر لوبیا سفید را اضافه می کنیم و مواد را با قاشق زیر و رو کرده و هم می زنیم.
مرحله هشتم تهیه باقلاقاتوق:
سپس شوید خرد شده را اضافه می کنیم و مواد را مجددا با قاشق زیر و رو کرده و هم می زنیم تا شوید با سایر مواد مخلوطی خوب قاطی شود.
مرحله نهم تهیه باقلاقاتوق:
بعد در ادامه نمک و فلفل و زرد چوبه را اضافه نموده و چند بار خیلی با دقت مواد را هم زده و زیر و رو می کنیم تا مواد با ادویه ها خوب مخلوط شود.
مرحله دهم تهیه باقلاقاتوق:
سپس در آخر دو لیوان آب اضافه می کنیم و مواد مخلوطی را چند بار هم می زنیم و زیر و رو می کنیم بعد شعله حرارت را زیاد می کنیم تا زود به جوش بیاید وقتی شروع به جوشیدن کرد حرارت را ملایم می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا تقریبا یک ساعت نیم بجوشد تا لوبیا سفید ها کاملا مغز پخت شوند و باقلاقاتوق ما جا بیافتد.
مرحله یازدهم تهیه باقلاقاتوق:
بعد در این فاصله تخم مرغ را در داخل ظرف مناسبی با هم زن دستی خوب هم می زنیم تا زرده و سفیده تخم مرغ ها کاملا با هم مخلوط شده و خوب ترکیب شوند تا مایه روان و یک دستی درست شود.
مرحله دوازدهم تهیه باقلاقاتوق:
حال در ادامه بعد از زمان مقرر که لوبیا سفید ها کاملا پخته شدند حرارت شعله را زیاد کرده و تخم مرغ زده شده را زود اضافه می کنیم و مدام دو الی سه دقیقه هم می زنیم تا خوب تخم مرغ زده شده درون باقلاقاتوق پخته شود و با سایر مواد خوب ترکیب گردد.
قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کمی صبر می کنیم تا از حرارت آن کاسته شود بعد باقلاقاتوق خوشمزه و لذیذ را در داخل ظرف سرو می ریزیم و آن را همراه پلو دلخواه و سالاد در کنار خانواده محترم به عنوان یک وعده غذایی عالی و مقوی میل کنید.
نوش ... جان ...
نکته:
در صورت تمایل اگر به بوی روغن حیوانی حساسیت ندارید اگر به جای کره به همان مقدار از روغن حیوانی استفاده کنید باقلاقاتوق خوشمزه تر و مقوی تری خواهید داشت.

خدايا ، من در كلبه فقيرانه خود چيزی را دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري ،من چون تویی دارم و تو چون خود نداری

همیشه امیـــد داشته باش
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 - 10:29
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :