صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | چت | آپلود فایل | فتوشاپ آنلاین تبلیغات
آموزش نصب و تنظیم حرفه ای فونت پاورپوینت
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 80
نویسنده پیام
raha
آفلاینارسال‌ها: 31
عضویت: 22 /12 /1398
آموزش نصب و تنظیم حرفه ای فونت پاورپوینت
آمورش تغییر سایز فونت کلی همه اسلایدها در پاورپوینت
How to Change Font On All Your Slides in PowerPoint
آیا تا به حال شده که بخواهید که فونت ها را در پاورپوینت به طور همزمان جایگزین کنید؟ مایکروسافت از این ویژگی جالب به نام Replace Font برخوردار است که به شما امکان تغییر فونت ها حرفه ای پاور پوینت را می دهد.
تنظیم فونت پاورپوینت و تغییر فونت پاورپوینت
تغییر اندازه فونت همه اسلایدها در پاورپوینت به روش زیر است:
به برگه Home بروید. روی فلش Replace کلیک کنید (فقط گزینه Replace را انتخاب نکنید). گزینه Replace Fonts را انتخاب کنید. روی سبک فونت مورد نظر برای جایگزینی کلیک کنید . سبک فونت مورد نظر خود را با آن جایگزین کنید. روی Replace کلیک کنید.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/PowerPoint1.jpg
با کلیک بر روی گزینه Replace، پاورپوینت تمام سبک های فونت موجود در ارائه خود را جایگزین می کند (از جمله سبک های Slide Master). فقط توجه داشته باشید که لیست کشویی Replace Font – Replace (تصویر زیر) فقط لیستی از سبک های فونت را نشان می دهد که در حال حاضر در ارائه شما هستند. می توانید با مطالعه آموزش نصب فونت در پاورپوینت، فونت ها و استایل های مورد نظر خود را اضافه کنید.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/PowerPoint2.jpg
این بدان معناست که اگر سبک فونت خاصی را نمی بینید می توانید با مطمئن شوید که سبک قلم در ارائه شما وجود ندارد. تنها استثناء این قانون در صورتی است که آن سبک فونت در یکی از نمودارهای شما باشد. بخش “When replace fonts doesn’t work” را در زیر مشاهده کنید. همچنین این بدان معناست که می توانید از دکمه ی Replace down Replace برای تغییر فونت پاورپوینت برای ارائه افرادی که در پاورپوینت شما ارائه کرده اند استفاده کنید. در Replace Font تمام سبک های موجود در فونت را در رایانه شما نشان می دهد.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/PowerPoint3.jpg
فقط بخاطر بسپار که همه سبک های فونت در تمام نسخه های پاورپوینت به درستی نشان داده نمی شوند (نسخه های مک و ویندوز پاورپوینت سبک های فونت بسیار متفاوتی دارند که در دسترس است). تغییر اندازه فونت تمام اسلایدهای پاورپوینت بسیار ساده است و با روش گفته شده می توانید به سرعت تغییر سایز فونت در پاورپوینت به صورت یکجا را انجام دهید.
تغییر سایز فونت پاورپوینت و سبک فونت پیش فرض شکل ها
شکل خود را به صورت دستی قالب بندی کنید. روی شکل خود راست کلیک کنید. گزینه Set as Default Shape را انتخاب کنید.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/PowerPoint4.jpg
توجه: تنظیم قالب بندی پیش فرض جدید، هیچ یک از اشکال از قبل موجود در ارائه شما را به روز نمی کند. قالب بندی پیش فرض جدید شما فقط روی هر شکل جدیدی که در ارائه خود وارد می کنید تأثیر می گذارد.
تغییر سایز فونت کلی در پاورپوینت در تکس باکس
شکل خود را به صورت دستی قالب بندی کنید. روی تکس باکس خود راست کلیک کنید. گزینه Set as Default Text Box را انتخاب کنید تا فرآیند تغییر اندازه فونت پاورپوینت در تکس باکس ها انجام شود
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/PowerPoint5.jpg
توجه: تنظیم تکس باکس ها پیش فرض جدید هیچ یک از تکس باکس هایی که از قبل موجود در ارائه شما را به روز نمی کند. در عوض قالب بندی پیش فرض جدید شما فقط برای هر تکس باکس جدید که در ارائه خود درج کرده اید اعمال می شود.
سفارشی کردن فونت پاورپوینت و تغییر فونت پیش فرض
برای آن که بتوانید تغییر سایز فونت همه اسلایدها در پاورپوینت را به راحتی انجام دهید می توانید از روش زیر استفاده کنید.
روی View > Slide Master کلیک کنید.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/PowerPoint6.jpg
در تب Slide Master روی منوی Fonts کلیک کنید. فونت مورد نظر خود را برای همه اسلایدها در ارائه انتخاب کنید. لازم نیست از میان جفت های فونت از پیش تعریف شده در فهرست انتخاب کنید. سفارشی کردن فونت ها را در پایین منو انتخاب کنید تا فونت های خود را انتخاب کنید.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/PowerPoint7.jpg
روی Close Master View کلیک کنید. متن در طول ارائه شما به طور خودکار با قلم جدید به روز می شود.
برای ذخیره فونت پیش فرض خود الگویی ایجاد کنید
برای اعمال تغییرات روی همه اسلایدها می توانید روش دیگری را امتحان کنید. می توانید با ایجاد یک الگوی پاورپوینت به روزرسانی های فونت پیش فرض فوق را ذخیره کنید. این قالب به روزرسانی های فونت شما را ذخیره می کند و می تواند در ارائه های آینده مورد استفاده قرار گیرد.
روی File > Save As کلیک کنید. روی Computer > Browse کلیک کنید. به C:Users\DocumentsCustom Office Templates بروید. نام الگوی خود را در کادر File Name تایپ کنید. روی منوی Save as Type کلیک کنید و بر روی PowerPoint Temple کلیک کنید. در نهایت روی Save کلیک کنید.
جمعه 23 اسفند 1398 - 11:22
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ ها