صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | چت | آپلود فایل | فتوشاپ آنلاین تبلیغات
آیا تصورات ذهنی به واقعیت تبدیل می شوند؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 65
نویسنده پیام
raha
آفلاینارسال‌ها: 34
عضویت: 22 /12 /1398
آیا تصورات ذهنی به واقعیت تبدیل می شوند؟
بدن انسان، یک آنتن طبیعی
اما آیا واقعا می توان به نیروی ذهن اعتقاد داشت یا خیر؟ بهتر است زاویه دید خود را از مباحث علوم انسانی برداشته و بر اساس مباحث مهندسی به این سوال پاسخ دهیم. وقتی یک مهندس برق بدن انسان را نگاه کند آن چیزی که بی شک او را جذب خود میکند، اعصاب انسان است که درست مانند سیم های برق منبعی را به مصرف کننده ای متصل می کند. این منبع مسلما مغز است. از طرف دیگر در علم الکترونیک و برق عبور جریان از درون سیمی باعث ایجاد یک میدان در اطراف آن سیم می شود. هر چه این جریان قوی تر و یا تعداد سیم ها بیشتر باشد و همه این سیم ها در یک جهت قرار گرفته باشند، میدان تشکیل شده بزرگ تر می شود.
گاهی استفاده این میدان برایمان مهمتر است خود جریانی است که درون سیم قرار دارد. با این اوصاف وقتی به مغز انسان نگاه می کنیم، می بینیم که به تعداد غیر قابل تصوری عصب درون آن وجود دارد که درون هر کدام از این اعصاب جریانی بسیار کوچک در حرکت است. مسلما در این تعداد بالای اعصاب، چندین بار میدان الکتریکی به شکل های مختلف ایجاد می شود و از بین می رود. بنابراین می توان گفت از دید مهندسی بدن انسان یک آنتن بالفطره می باشد که می تواند میدان جذب یا دافعه درست کند. یا در اصطلاح دقیق تر آن، فرکانس ارسال و دریافت کند. منتهی برای این که این ارسال و دریافت فرکانس ها ملموس باشد لازم است که بیشتر جریان های درونی در یک سمت و سو قرار بگیرند تا میدانی قوی درست شود.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/ketabchin2.jpg
تصور یا imaging مهمترین راه همسو سازی
آن چیزی که شاید در دید اول به نظر می آید این است که به شکل طبیعی نمی توان جریان های بدن را در اختیار داشت و یا این که خودمان بتوانیم برای آن تصمیم بگیریم. این سخن کاملا درست است و این جریانات جزء اعمال غیر ارادی بدن محسوب می شوند و بر اساس شرایط حاصل ( شامل : شرایط بیرونی و درونی ) تغییر می کنند. اما می توانیم بدن یا در کلام بهتر مغز انسان را دچار یک گمراهی هدفمند و سودمند کنیم. شرایطی کنترل شده و غیر واقعی را به بدن القا کنیم از این رو بدن دچار اشتباه می شود و جریانات عبوری را بر اساس شرایط جدید می سازد. به این شرایط غیر واقعی که بتواند مغز انسان را دچار اشتباه کند در علم روانشناسی تصور یا imaging گفته می شود.
هرچه تصورات قوی تر و منطقی تر و البته هدفمندتر باشد، می توان امید داشت جریانات درستی صورت بگیرد و از طریق آن می توان آنتن مغز را به شکل ملموسی فعال کرد و تقریبا هر آن چه را که تصور می کردیم – بر اساس میدان ایجاد شده – جذب کنیم و این یعنی به واقعیت پیوستن هر آن چه که تصور می کردیم. تقریبا تا اینجای متن بیشتر به دنبال پاسخ منطقی به سوالی که در ابتدا پرسیدیم، بودیم. البته راه حل رسیدن به این امکان را نیز به شکل کاملا کلی بیان کردیم و تصور را به عنوان اصلی ترین راه آن معرفی کردیم. اما در اینجا سوال این است که چگونه می توان به اندازه ای واقعی تصور کرد که ذهن و ناخودآگاه آن دچار اشتباه خود خواسته شود؟
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/ketabchin3.jpg
بجای خلق کردن، تصور کنید
وقتی به این سوال می رسیم که چگونه می توانیم یک تصور قوی داشته باشیم، عموما فکرها به سمت ساختن یک دنیای جدید می رود و می خواهیم که خود آن دنیایی را که دوست داریم بسازیم. اما عملا در این کار ناموفق خواهیم بود. چرا که بسیاری از جزئیات، منطق ها و روابط را به درستی شکل نمی دهیم؛ که نتیجه آن چیزی نیست جز غیر واقعی بودن آن دنیا و در نهایت باور ناپذیری آن توسط ذهن. راه حل مشکل اینجاست که بگذاریم دنیا را کس دیگری خلق کند و ما آن را تصور کنیم.
آن کس دیگر همان نویسنده یا هنرمند است که می تواند دنیایی بدیع بسازد و شما بر اساس ذائقه خودتان می توانید یکی از این دنیاها را انتخاب کنید. اما از بین همه این خالق ها و مخلوق ها، نویسنده و رمان و کتابش، بهترین نوع برای ایجاد یک تصور قوی می باشد. مهمترین دلیل آن این است که کتاب و رمان بسط خوبی دارد و تاجایی که ممکن است ذهن شما را درگیر دنیای جدید خود می کند. امکانی که هیچ یک از آثار هنری دیگر ندارند. این بسط بیشتر می تواند ذهن شما را دچار اشتباه بکند. اما این کافی نیست. هنوز چشمان شما واقعیت را می بینند و آن را درک می کند و این مهمترین عاملی است که ذهن شما از اشتباه کردن باز می ایستد.
تصویر: https://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2020/02/ketabchin4.jpg
با چشمان بسته کتاب بخوانید
بهترین راه تصور را کتاب دانستیم اما با یک شرط و آن این که چشمان خود یا به مفهوم بهتر هر ورودی ذهن خود را ببندیم و به چیزی جز کتاب و مطالب آن اجازه ورود ندهیم و این تنها از یک طریق امکان پذیر است، باید کتاب را بشنویم. به بیان بهتر کتاب صوتی راه حلی است که می تواند علاوه بر بستن تمام ورودی های دیگر به مغز، تنها دنیای کتاب را برای ما شرح دهد و ذهن ما دنیای خلق شده توسط کسی دیگر را تصور کند. این تصور تا حدی میتواند قوی باشد که جریان های عصبی مغز را تحت کنترل خود بگیرد و دنیایی حقیقی از آن به ما ارائه دهد.
بنابراین در اینجا نوع دنیایی که می خواهیم تصور کنیم بسیار مهم است و تنها و تنها به کتابی که می خواهیم بشنویم وابسته است. از این رو داشتن یک کتابخانه صوتی قوی مانند کتابچین که انواع کتاب صوتی فارسی را در اختیار ما میگذارد و ما قادریم توسط آن به انواع لینک دانلود کتاب صوتی رمان های معروف دسترسی داشته باشیم، می تواند بسیار موثر و راهگشا باشد. بنابراین ما می توانیم آن چه را که تصور کنیم به حقیقت نزدیک کنیم، به شرطی که با تمام وجود آن را بخواهیم، دنیایی درست انتخاب کنیم و آن را به شکل واقعی تصور کنیم.
جمعه 23 اسفند 1398 - 11:18
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :