صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | چت | آپلود فایل | فتوشاپ آنلاین تبلیغات
بررسی: آیا ویبره گوشی برای بدن ما ضرر دارد؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 137
نویسنده پیام
rahman
آفلاینارسال‌ها: 124
عضویت: 18 /7 /1398
تشکر کرده: 2
تشکر شده: 17
بررسی: آیا ویبره گوشی برای بدن ما ضرر دارد؟
مضرات ویبره گوشی برای بدن انسان، آیا ویبره گوشی ضرر دارد؟
جالب است که بدانید ارتعاش زیاد و طولانی مدت برای بدن مضر است و می تواند منجر به ایجاد بیماری هایی همچون انگشت سفید شود. به همین دلیل برخی از کارشناسان معتقدند که مضرات ویبره گوشی همانند سایر دستگاه های مرتعش می توانند آسیب زننده باشد. علاوه بر موضوع کلی ارتعاش، خود ویبره گوشی می تواند منجر به ایجاد سندرم ویبره موبایل شود.
تصویر: http://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2019/09/1-Health-Effects-Of-Cell-Phone-Vibration.jpg
همچنین آیا جزو افرادی هستید که لپ تاپ را روی پای خود قرار می دهید؟ پیشنهاد می کنیم مطلب خطرات گذاشتن لپ تاپ روی پا و مضرات لپ تاپ برای بدن انسان چیست ؟ را مطالعه نمایید.
خطرات ویبره گوشی برای انسان، انگشت سفید یا سندرم ارتعاش دست و بازو (Vibration-induced white finger)
سندرم ارتعاش دست و بازو، نوک انگشتان سفید شده و کم کم گسترش می یابد. در ابتدا معمولا درد شروع می شود و با ادامه بیماری، انگشتان بی حس شده و رو به بی حس شدن و سیاه شدن انگشتان پیش می رود.
تصویر: http://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2019/09/2-Health-Effects-Of-Cell-Phone-Vibration.jpg
علت ایجاد این بیماری ارتعاش زیاد و طولانی مدت است که می تواند باعث ایجاد تغییرات در تاندون، عضلات، استخوان و مفاصل شود. معمولا افرادی که در مشاغل و یا با دستگاه هایی که با ارتعاش زیاد کار می کنند در ارتباط هستند، می توانند دچار این مشکل شوند. برخی از افراد معتقدند که ویبره گوشی با دفعات طولانی و زیاد، می تواند زمینه ساز این مشکل شود. اما با وجود شدت کم وزمان های بسیار کوتاه ویبره، نمی توان به صورت قطع ویبره را زمینه ساز این بیماری دانست.
همینطور آیا با ضرر امواج الکترومغناطیسی هم آشنا هستید؟ مطالعه مطلب کدام امواج الکترومغناطیسی برای انسان ضرر دارند؟ چگونه از این تابش ها در امان باشیم؟ در این زمینه کاربردی خواهد بود.
مشکل ویبره گوشی برای انسان، سندرم توهم ویبره موبایل (Phantom Vibration Syndrome)
به نظر می رسد سندرم ویبره گوشی همراه یک مشکل شایع باشد که جزو عوارض ویبره گوشی محسوب می شود. برای بسیاری از ما پیش آمده است که احساس کنیم گوشی در جیبمان ویبره می زند اما این حس غیر واقعی بوده باشد. تحقیقاتی در این زمینه توسط Larry Rosen انجام شده است و نتایج آن در کتاب iDisorder به چاپ رسیده است.
تصویر: http://anzalweb.ir/wp-content/uploads/2019/09/3-Health-Effects-Of-Cell-Phone-Vibration.jpg
دلیل دقیق ایجاد این مشکل مشخص نیست اما از نظر این دکتر روانشناسی، سندروم به دلیل وجود اضطراب در افراد است. یعنی افرادی که از در زندگی خود اضطراب و انتظار را تجربه می کنند، بیشتر با این مشکل مواجه می شوند. خود این سندروم به تنهایی مشکل خاصی را ایجاد نمی کند ولی می تواند نشان دهنده علائمی از مشکلات دیگر مانند اضطراب، اعتیاد به تلفن همراه، وسواس فکری یا مشکلات عصبی و.. باشد. با دوری از تلفن همراه به مدت های طولانی تر و قطع کردن ویبره آن، می توان این مشکل را کاهش داد و با برطرف کردن مشکلات زمینه ای، آن را رفع کرد.
در پایان اگر مدت زمان زیادی از وای فای استفاده می کنید، مطالعه مطلب آیا امواج وای فای واقعا برای انسان مضر است؟ را هم فراموش نکنید.
نظرات و پیشنهادات شما؟
در مطلب امروز تاثیرات ویبره گوشی بر سلامتی انسان را بررسی کردیم. با توجه به اثرات ناچیز و مشکلاتی که خطر جدی محسوب نمی شود، نمی توان ویبره گوشی را برای بدن اسنان خطرناک توصیف کرد. اما نظر شما چیست؟ آیا ویبره گوشی توانسته است اثراتی را در زندگی و سلامتی شما بر جا بگذارد یا در صورتی که ویبره گوشی مضر شناخته شود، آیا قادر به عدم استفاده از آن هستید؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه خطرات ویبره موبایل را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.
شنبه 20 مهر 1398 - 23:27
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :